Sigma Active

powstała w 2011 roku. Jest jachtem otwartopokładowym, walory konstrukcyjne jachtu połączone z doskonale przemyślanym doborem i rozmieszczeniem osprzętu zapewnia wyjątkowy komfort i bezpieczeństwo żeglugi przy zachowaniu bardzo dobrych walorów nautycznych. Jacht jest bardzo szybki, osiąga do 8 węzłów w żegludze na wiatr i do 14 węzłów z wiatrem. Obsługa nie jest skomplikowana i nie sprawia większych trudności nawet niewprawnej załodze.

Dzięki powyższym zaletom Sigma zyskała dużą popularność, co pozwoliło na utworzenie klasy monotypowej. Sigmę wyróżnia od innych łodzi otwartopokładowych doskonała ergonomia. Podobnie jak Sigma Club posiada przestronny kokpit, odpowiednio wyprofilowane, długie i szeroki siedziska łagodnie przechodzące w ścianki kokpitu. Zapewnia to wygodną i bezpieczną żeglugę sześciu osób. Umieszczona w kokpicie i specjalnie dostosowana podstawka do talii grota spełnia funkcję podręcznego schowka.

Duży przedni pokład zabezpieczony relingami zapewnia bezpieczną komunikację od strony dziobu oraz pozwala na swobodną pracę załogi w trakcie żeglugi. Sigma posiada pojemny, zamykany schowek, który mieści bom, żagle, osprzęt, pagaje, kamizelki asekuracyjne, akumulator, silnik przyczepny itp. Kształt dna i właściwy miecz zapewniają dodatnią stateczność końcową (jacht podnosi się z przechyłu 90°). Dzięki temu doskonale nadaje się do szkolenia w zakresie balastowania na trapezie i pracy genakerem. Wielu użytkowników Sigmy Active w Polsce i za granicą traktuje ją jako rodzinny jacht rekreacyjny z zacięciem sportowym.

Od wielu lat organizowane są imprezy w klasie Sigma Active. Powstały stowarzyszenia użytkowników Sigma Active w Polsce, Niemczech i Czechach.

Jacht posiada kategorię żeglugową C.

Sigma 600 active Dane techniczne
długość: 6,0 m
szerokość: 2,42 m
pow. żagli na wiatr: 21,00 m2
pow. genakera: 25,0 m2
masa: 390 kg
balast: 95 kg
wys. masztu: 7,85 m
załoga maks.: 6 osób
silnik przyczepny: 2-3 KM