Początki

Firma Mawamed powstała w 2008 roku z przekształcenia pracowni szkutniczej Mawa. Pierwsze jachty z logo Firmy powstały w roku 1989 (Jachty klasy Micro Eol). Nie jesteśmy stocznią jachtową nasza firma to pracownia szkutnicza. Osobiście uczestniczymy w każdym etapie tworzenia naszych jachtów. Od 2022 roku działamy jako MAWAMED sp. z o.o.

Jakość

Przez lata doskonaliliśmy swoje wyroby w oparciu o własne doświadczenia i cenne uwagi żeglarzy z całego świata. Tworzymy coraz to lepsze produkty przy wykorzystaniu najlepszych technologii, osprzętu i materiałów. Nasze wyroby dostosowywane są do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Pasja

Naszą pasją jest żeglarstwo. Wiele lat starowaliśmy w regatach na różnych akwenach w kraju i w Europie, nasze doświadczenia jako zawodników wykorzystujemy w produkowanych jachtach, dlatego są one tak wygodne i bezpieczne nie tylko dla wytrawnych żeglarzy. Pływając na jachtach naszej produkcji wielokrotnie stawaliśmy na podium (Omega, Micro, Żagle 500, Sigma).

Nasze jachty

Obecnie jachty naszej produkcji można spotkać nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Czechach, Izraelu, Wielkiej Brytanii, Serbii, Litwie, Francji, Hiszpanii. Zagraniczne przedstawicielstwa naszej firmy znajdują się w Czechach, Izraelu, Niemczech , Wielkiej Brytanii. Nasze produkty można testować na różnych akwenach.

Wyróżnienia

Nasze jachty otrzymały wiele wyróżnień: złoty gwóźdź targów "Wiatr i Woda" (Hobbit 500), wyróżnienie z targów Boatshow (Sigma 600), jacht roku miesięcznika "Żagle" (Sigma Active), złoty liść Targów Przedsiębiorczości i Ekologii (Sigma Club).